The Batman – DC FanDome Teaser

V článku budem spomínať pocity z tohto teaseru. Tak poďme na to…

This looks fuckin’ epic!

Kostýmy sú zvláštnym spôsobom špinavé, súznejúce s nastavenou temnou atmosférou, ale zároveň iné ako vo filmoch od Nolana. Či už ide o Batmana, Catwoman, výtržníkov, či Batmana bez masky s pomaľovanými očami, funguje to na výbornú (i keď paradoxne jeho kostým sa mi páči najmenej zo všetkých). Inšpiráciou celej atmosféry vraj boli pre režiséra filmy zo 70. rokov (The French Connection, Taxi Driver, Chinatown), čo celý film vrhá do zaujímavého spojenia modérného prevedenia so špinavosťou spred 50tich rokov.

Robert Pattinson má úplne iný look ako sme boli doteraz zvyknutí, ale v trailery to sedí na jednotku. Dokonca mi napadá, že ak to naozaj vo filme bude ozaj takto fungovať, tak sa z Batmana opäť po dlhých rokoch stane postava, ktorú môžu hrať rôzni herci a stále to bude Batman. Detektív zmorený hnusom mesta, ale pripravený zaň bojovať.

Jediné čo ma rozosmialo bolo vyslovenie “I’m vengeance!” anjelským hlasom Pattinsona 😀 …hlavne, keď som zvyknutý z prehnane chraplavého hlasu tuberáka z Nolanových Batmanov 😀

Kontrast je o to väčší, že jeho jemný hlas nastane po šialenej brutalite. Príklon k temnejšiemu pojatiu Gothamu (podobne ako robil Nolan) mi príde ako veľmi vhodný a hlavne ako správna zmena voči Batmanom z 80. a 90. rokov, ktoré boli častokrát farbičkové a nepríjemne ustrelené.

Teaser samotný sa blíži k dokonalosti ďalšími krásnymi drobnosťami:

  • Zvuk lepiacej pásky neznel nikdy tak strašidelne.
  • To aký iný feel má komisár James Gordon ale hlavne akým spôsobom rozpráva ma hneď zaujalo.
  • Vedeli ste, že človek za volantom kričiaci “This guy is crazy!” je neuveriteľne zamaskovaný Colin Farrell? Strašne sa teším 🙂
  • Pesničku Nirvany, ktorá hrá v pozadí zmodernizovali úžasným spôsobom. Však si ju vypočujte sami:

Mám vysoké očakávania. Že by sa DC týmto filmom konečne pozviechalo z dna podpriemeru filmov založených na komiksoch? Bodaj by.

[imdb]tt1877830[/imdb]