The Killer (2023) – recenzia

Tento film nie je v ničom prevratný… ale je tak skvelo natočený, zahraný, napísaný a nahovorený, že je to remeselné eňo ňuňo. Bavila ma každá scéna a tým pádom film nemá žiadne hluché miesta. Náhoda to nebude, kedže režisérom je David Fincher (Mindhunter, Se7en, Alien 3, The Social Network, The Curious Case of Benjamin Button, The Girl with the Dragon Tattoo, Zodiac).

Herec Michael Fassbender (Prometheus, Alien: Covenant, X-Men: First Class) tu bezchybne hrá pedantného nájomného vraha. Častokrát počujeme len jeho myšlienky, ktoré sú však hovorené tak, že človek visí na každom jeho slove.

Kedže je film z produkcie Netflixu, očakával som akčné béčko, no dostal som veľmi kvalitný brilantne natočený skôr psychologický a častokrát pomalší thriller, v ktorom je akcia veľmi vhodne primiešaná.

Postavy sú zapamätateľné a nikdy neviete akým smerom sa situácia vyvinie. To je niečo, čo mi v moderných akčných filmoch častokrát veľmi chýba.

Hudbu do filmu robili Trent Reznor (Nine Inch Nails) a Atticus Ross (spolu vyhrali ocenenia za soundtracky k filmom The Social Network alebo The Girl with the Dragon Tattoo). Ich tvorba krásne doplňuje atmosféru, ktorá je veľkú časť filmu vyšpičkovaná do maxima.

The Killer je veľmi vydarený skvost a pre mňa veľké a príjemné prekvapenie. Zároveň bude patriť medzi jeden z mála filmov, ktoré si rád pozriem znova.

9/10

Netflix
IMDb