Kuloár Mateja Adámyho je famóznou politickou satirou aj inteligentnou spoločenskou debatou

20. 9. 2022 sa konal Kuloár Mateja Adámyho opäť vraj až po ročnej pauze. Bol to úžasný večer. A okrem veľmi vtipného, trefného a klasicky Adámyho odvážneho intra v sebe zahŕňal aj diskusiu s dvoma hosťami na aktuálne spoločenské témy. Konkrétne šlo o bývalú ministerku spravodlivosti Kolíkovu a Dušana Mikušoviča, reportéra z Denníka N.

Pani Kolíková v rámci uvoľnenej atmosfery odhalila zo zákulisia pomerov v koalicii a jej zmýšlania o jej fungovaní viac ako za posledných 10 rozhovorov v médiach.

A Dušan Mikušovic vzhľadom na jeho rozhlad v politike, vhľad do rozmýšlania Matoviča a samozrejme aj do procesov v Denníku N, prekvapil odpoveďami aj mňa, čo sledujem politiku (a Nko) denne už roky.

Adámy zo svojej pozície komika sa dokáže pýtať aj to, čo sa moderátor alebo reportér bežne (a hlavne úplne bez servítky) nespýta. A (pravdepodobne aj vďaka tomu, že sa to nenatáča) Koliková na tieto otázky veľmi otvorene odpovedala.

Už spomínaný Adámyho úvod bol v podstate niekoľkominútovým kvalitným standupom na aktuálne hlavne politické dianie.

Kuloár krásne ukázal, že tu nielen má miesto v rámci politickej satiry, ale, že je tu potrebný ako soľ aj čo sa týka inteligentnej diskusie v spoločnosti.